Śruta słonecznikowa


Śruta słonecznikowa - źródło białka roślniego w przystępnej cenie


obraz prezentujący śrutę słonecznikową
Śruta słonecznikowa

Śruta słonecznikowa to bardzo przystępne cenowo źródło białka roślinnego w paszach. Jest produktem ubocznym produkcji oleju z nasion słonecznika. Ma stosunkowo wysoką wartość odżywczą, którą z powodzeniem wykorzystuje się w żywieniu zwierząt hodowlanych.

Bogactwo białka

Białko śruty słonecznikowej ma bogaty skład aminokwasowy - zawiera więcej lizyny i metioniny niż pozostałe rodzaje śruty. Jest częściowym zamiennikiem śruty sojowej. Może być wykorzystywana w żywieniu wielu grup zwierząt hodowlanych, choć ze względu na duży udział włókna surowego ma ograniczone zastosowanie w żywieniu najmłodszych zwierząt.

Stosowanie śruty słonecznikowej niesie ze sobą wiele korzyści. To nie tylko spore oszczędności dla hodowców, ale i zauważalny przyrost masy zwierząt oraz lepsze spożycie paszy. Śruta słonecznikowa dostarcza zwierzętom łatwostrawne białko, co wpływa korzystnie na ich ogólny dobrostan.

Tłoczenie oleju

W zależności od tego, czy olej uzyskiwany jest z obłuszczonych nasion, czy też nie, poekstrakcyjna śruta słonecznikowa spotykana na rynku ma zróżnicowaną wartość pokarmową. Ważna jest technologia pozyskiwania oleju oraz temperatura jego tłoczenia. Zbyt wysoka temperatura tłoczenia powoduje obniżenie przyswajalności aminokwasów w śrucie.

Zaufany sprzedawca

Fachowi pracownicy naszej firmy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doradzą przy wyborze odpowiedniej paszy. Naszą mocną stroną jest certyfikat firmy DEKRA, która jest światowym liderem między innymi w dziedzinie certyfikacji, badań wyrobów, nadzorów inwestycyjnych i rozwoju personelu. Jest to również lider usług dla przemysłu i odbiorów technicznych.

Staramy się spełniać wszystkie oczekiwania naszych Klientów, dlatego każde złożone zamówienie traktujemy indywidualnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami i specjalistami w naszej branży. Do procesu produkcji wprowadziliśmy szczegółowy monitoring poszczególnych jego etapów. Wysoką jakość produktów gwarantują profesjonalne systemy zarządzania, które na bieżąco aktualizujemy.

Nasza oferta obejmuje nie tylko śrutę słonecznikową, ale i różnego rodzaju pasze NON GMO, dzięki którym będziesz mógł uniknąć stosowania komponentów paszowych pochodzących z roślin genetycznie modyfikowanych. Będziesz mógł stosować jedynie naturalne pasze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Przyczyniamy się w ten sposób do rozwoju wieloletniego programu zwiększenia wykorzystania krajowego białka paszowego dla produkcji wysokiej jakości produktów zwierzęcych w warunkach zrównoważonego rozwoju.

Składniki analityczne naszej śruty słonecznikowej