Dodatki pasze


Dodatki do pasz podstawą racjonalnego żywienia zwierząt - zostań odpowiedzialnym hodowcą


Aby zwierzęta hodowlane były odpowiednio odżywione, każdy hodowca powinien pamiętać, że najważniejszym źródłem białka oraz innych składników odżywczych są odpowiednio skomponowane pasze, dzięki którym zwierzęta mają zapewniony odpowiedni wzrost. Dodatki do pasz są zatem niezwykle ważne w diecie każdego zwierzęcia hodowlanego. Ich brak lub niedobór może prowadzić do wielu chorób, nie tylko podczas ich wzrostu, ale również w czasie ich dorosłego życia.


rolnik karmiący paszą zwierzęta
Rolnik karmiący dodatkami do pasz

Na czym skoncentrować się podczas nowoczesnego żywienia zwierząt?


Jeżeli jesteś nowoczesnym hodowcą, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, jak ważne jest odpowiednie żywienie zwierząt. Zwykłe pasze, które nie są wzbogacane w dodatki, mogą nie wystarczyć do prawidłowego żywienia. Nic zatem dziwnego, że poszukujesz takich, które zawierają odpowiednie dla Twoich zwierząt dodatki paszowe. Wiesz bowiem doskonale, że tylko uzupełnianie pożywienia o odpowiednie składniki mineralne oraz witaminy da Twoim zwierzętom możliwość zdrowego wzrostu.

Jakie dodatki możesz znaleźć w oferowanych przez nas paszach?

Nasze pasze zawierają różne dodatki. Stan ten uzależniony jest od wieku i gatunków zwierząt dla których zostały przeznaczone. Najczęściej spotykanymi dodatkami, które stosowane są u większości gatunków zwierząt są koncentraty, zawierające zarówno witaminy, jak i minerały i białko.

Dlaczego dodatki są tak ważne? Otóż posiadają one korzystny wpływ na wszelkie właściwości paszy, dzięki czemu możesz zapewnić swoim zwierzętom odpowiedni rozwój.

Zastanawiasz się, jaki rodzaj paszy wybrać? Nie jesteś pewien, czy wybrany przez Ciebie asortyment będzie dobry dla hodowanych przez Ciebie zwierząt? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, co powinieneś wybrać.