Zbilansowana dieta zwierząt kluczem do sukcesu na rynku


Powrót
Komponenty paszowe są bazowymi produktami dedykowanymi zwierzętom gospodarskim. Stosowanie odpowiednich mieszanek na bazie produktów pochodzenia roślinnego pozytywnie wpływa na zdrowie trzody, bydła czy drobiu, wspomaga prawidłowe przybieranie na wadze i dostarcza niezbędnych składników odżywczych przekładających się na rozrodczość czy mleczność w przypadku krów. 

Jesteś tym, co jesz

Jeszcze do niedawna popularną praktyką wśród hodowców było podawanie tucznikom, brojlerom i bydłu paszy modyfikowanej genetycznie. Żywienie zwierząt komponentami GMO było dla gospodarzy źródłem wielu korzyści – rośliny przerabiane na paszę były odporne na czynniki zewnętrzne i bogatsze w składniki odżywcze, pozwalały zredukować koszty uprawy przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu efektywności żywienia zwierząt. Dzisiaj nowocześni hodowcy odchodzą od sztucznie modyfikowanych roślin na rzecz przyjaznych środowisku i ludziom komponentów paszowych wyprodukowanych z naturalnych roślin.

Pasza wytwarzana z modyfikowanych roślin wpływa na jakość mięsa, jaj i mleka spożywanych przez człowieka. Długotrwałe przyjmowanie produktów pochodzących od zwierząt karmionych modyfikowaną paszą może mieć poważne skutki dla naszego zdrowia. Nasilające się alergie, obniżenie odporności organizmu, ryzyko bezpłodności i wystąpienia chorób nowotworowych to tylko część z nich. Odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania konsumentów są komponenty paszowe bez GMO.

Komponenty paszowe na bazie soi – śruta sojowa

Wysokobiałkowym komponentem paszowym cieszącym się dużym uznaniem hodowców trzody chlewnej, brojlerów, bydła mlecznego, kur reprodukcyjnych i innych zwierząt jest śruta sojowa. Komponenty paszowe powstałe na bazie naturalnej soi charakteryzują się wysoką zawartością metioniny, lizyny, argininy i tyrozyny. Śruta sojowa jest cennym i bogatym źródłem składników odżywczych, a jednocześnie nie zawiera substancji antyżywieniowych. W sprzedaży znajdziesz komponenty o zróżnicowanych wartościach poszczególnych składników, co pozwala na znalezienie wariantu odpowiadającego potrzebom konkretnych gatunków.

Produkt uboczny produkcji oleju

Popularną alternatywą dla śruty sojowej jest śruta słonecznikowa i rzepakowa oraz makuch lniany – komponenty będące produktem ubocznym tłoczenia oleju. Tego typu pasze różnią się od siebie ilością i składem substancji odżywczych, jednak wszystkie łączy jedna cecha pożądana przez hodowców – wysoka zawartość łatwo przyswajalnego białka.